Můj Youtube kanál

Toto je moje první naučné video co jsem natočila na youtube 7.3.2021

  • Nové video na youtube dávám každé pondělí.

  • Snažím se, aby každé bylo naučné a nějakým způsobem vám pomohlo.

  • Můžete se těšit na další videa v budoucnu.

  • Pokud máte nápad na video klidně ho napište do komentáře a já ho natočím jak nejlépe budu moct.

Pokud se ti líbí co dělám a chcete mě v tom podporovat, koukněte se na můj Patreon. Kde vás čeká mnoho výhod.

Můj příběh a jak toto vše začalo

Ahoj jmenuji se Ella Smith a chci ukázat světu že plazi jsou úžasní.
Chtěla bych se s tebou podělit o svůj příběh a jak to celé začalo.

Jako mála jsem měla ráda zvířata, vyrůstala jsem na farmě, kde jich bylo mnoho, od ovcí až po králíky i koně. Většinu času jsem trávila venku. Buď jsem se se zvířaty mazlila nebo jsem byla v lese a pozorovala srnky z dálky. Také jsem se ráda brodila malou říčkou, kde jsem chytala žáby.

 

Když jsem trochu vyrostla začala jsem obdivovat plazy, hlavně hady, ale časem mě přestali zajímat, jsem je nemohla mít doma.  V 17 letech jsem se do plazů opět zamilovala, nejen do hadů, ale i do ještěrů, želv, žab a podobně.

 

Rozhodla jsem si je pořídit a tentokrát, už to bylo možné, ale podmínkou od rodičů bylo, zjistit si všechny důležité informace. Třeba jaký plaz by pro mě byl vhodný atd.

 

Moji první hadi, byl pár Užovek kostkovaných. Samička Tsuky a samec albín Taiyo. Postupně začalo přibývat více plazů, Užovky červené a Gekončíci noční.
Časem jsem zjistila, že to je docela drahá zábava a začala jsem přemýšlet o tom, co bych mohla dělat za brigádu, abych nadále mohla dělat to, co mě baví.

 

Jednoho dne při koukání na Youtube videa jsem viděla, že v Americe existují Boxy pro papoušky, na které si zaplatíte členství a každý měsíc vám přijede box s hračkami a mňamkami pro vašeho ptáčka. Napadlo mě, že bych mohla udělat něco podobného pro plazy Ale plaz není jako pták, kočka nebo pes, úplně nepotřebují každý měsíc novou hračku.

 

Tak mě napadlo udělat Box pro začátečníky, ve kterém bude základní vybavení terária (kromě elektroniky).

received_3034388220217240

Začala jsem dávat dohromady návrhy domečků, které bych mohla vyrobit v naší truhlárně. Pak jsem se spojila s několika mými přáteli, kteří umí vyrábět super věci a tak se to celé začalo rozrůstat.

 

Máme nápady na vybavení ze dřeva, keramiky, plastu i látek.

Během toho jsem se rozhodla založit Youtube kanál, který jsem nazvala Smith animals a spojila se s kamarádkou, která mi navrhla logo. Společně pracujeme na navrhnutí samolepek a potisků na trička.

 

Na stránku nejdřív dáváme jednotlivé produkty a připravujeme boxy, ale v budoucnu plánujeme vyrábět i terária, ne obyčejné skleněné, ale výjimečná. Co například vypadají jako skříň a nebo mají různé tvary, třeba do rohu místnosti a podobně. Ale to nás teprve čeká.

 

Věc co mě strašně moc baví, je jezdit do škol a školek dělat přednášky o plazech pro děti, aby si je mohly prohlédnout, šáhnout si na ně a něco zajímavého se o nich dozvědět.

Připravuji se na přimačky na veterinu tak se budu snažit abych se dostala na vysokou školu v Brně. Když by se mě povedlo stát se veterinářkou chci postavit záchranou stanici po zvířata v nesnázích a samozřejmě ošetřovat domácí mazlíčky i plazy a další exotické tvory.

 

Mým snem je postavit si zde malou zoo která bude zaměřena hlavně na plazy. Chci aby to bylo pojaté jako naučné středisko pro děti, kde si mohou vyzkoušet všechno možné od péče o hospodářská zvířata, zahradnictví, vyrábění, biologii po péči o exotická zvířata. 

 

Třeba se mi jednou tady to vše povede uskutečnit.

Jsem moc ráda, že sis našel čas tohle vše přečíst a doufám, že jsi s našimi službami spokojen.

1240

Členi fb skupiny

647

Odběratelé

2000

sledující Tik tok

1240

Sledujicí ig